Wybór mebli dla dzieci

Jak wybrać meble dla dziecka
Pokój dziecięcy to królestwo twojego dziecka, które musi dorastać w pełni rozwinięte i zdrowe. Wybór mebli do pokoju dziecinnego jest dziś nie mniejszy niż w przypadku pozostałych pomieszczeń. Ale trzeba zwrócić szczególną uwagę na meble dla własnego dziecka. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość produkcji, przyjazność dla środowiska i zastosowane materiały Banaby PL hipoalergiczne. Wśród mebli wykonanych z płyty wiórowej, MDF i litego drewna preferują bardziej trwałe konstrukcje. Najlepiej kupić meble z zestawu niedrogiego drewna, jest ono o wiele mocniejsze i trwalsze. W końcu dzieci są niespokojne, a ich energia przekłada się na ruchliwość, która w większości przypadków wpływa na meble.

Meble do pokoju dziecinnego powinny być funkcjonalne, ale jednocześnie nie zajmować zbyt wiele miejsca w pokoju, pozostawiając dziecku miejsce do zabawy, uprawiania sportu lub po prostu tarzać się na podłodze.

Łóżka dziecięce
Materiały do ​​produkcji łóżeczek dziecięcych powinny być stosowane wyłącznie w sposób przyjazny dla środowiska, preferowane są materiały naturalne. Najlepiej kupić łóżko z drewna i sklejki. Naturalne drewno (sosna, olcha itp.) W twardych częściach łóżka jest kluczem do zdrowia Twojego dziecka. Jeśli naprawdę lubisz łóżko z podstawą wykonaną z płyty wiórowej, zapytaj sprzedawcę o odpowiedni certyfikat higieniczny i upewnij się, że ta płytka nie emituje formaldehydów (wskaźnik powinien mieć tendencję do zera – E0).

Wskazane jest również wybranie materaca tapicerowanego i wypełnionego materiałem naturalnym (patrz wyżej). W skrajnym przypadku, odpowiednie i przyjazne dla środowiska materiały syntetyczne, na przykład pianka poliuretanowa (PUF) do napełniania. Upewnij się, że żaden ze składników łóżka nie wywołuje alergii u dziecka.

Dzieci uwielbiają łóżka piętrowe: są fajne do zabawy BabyMeble PL, skakania, wspinania się i … spania. Głównym zadaniem rodziców, którzy kupili takie łóżko dla dziecka, jest zapewnienie mu pełnego bezpieczeństwa, nawet gdy jest sam w pokoju. W tym celu górny poziom łóżka musi mieć wysokie boki lub ograniczniki, a drabina do “drugiego piętra” musi mieć poręcze. Najważniejsze jest całkowity brak ostrych zakrętów (dotyczy to wszystkich mebli dziecięcych).

Więcej w sklepach: Banaby PL, BabyMeble PL