Zabawki zdalnie sterowane

Posted on Posted inArtykuły

Jednak ostatnio coraz częściej pojawia się kwestia jakości i bezpieczeństwa zabawek sprzedawanych na rynku ukraińskim. Dlatego wszystkie zabawki muszą mieć indywidualne opakowanie i być oznakowane. Oznacza to, że zawierają informacje o zabawce, jej producenta i importera z adresem, znaku towarowego, wzoru, wiele więcej. Należy także pamiętać zabawki zdalnie sterowane, pokryte ustalonego znaku zgodności procedura jest stosowana wyłącznie przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela.

Zgodnie z pkt. 25 Rozporządzenia techniczne bezpieczeństwo zabawek przed dając zabawkę na rynku dystrybutorzy zobowiązani są do sprawdzenia znak zgodności na zabawce wymaganych dokumentów, instrukcji i informacji dotyczących bezpieczeństwa, które składają wymaganych przez ustawę o językach.

Przy zakupie zabawki, strzeżcie się jasne kolory zabawki zdalnie sterowane, ponieważ dzieci ciągnąć zabawkę w ustach i zjada farby, które mogą być toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia.

Zgodnie z pkt. 34 przepisów technicznych bezpieczeństwa zabawek etykiety (etykiety) dołączonym do zabawki lub na opakowaniu iw instrukcji dołączonych do zabawki powinny zawierać ostrzeżenia o możliwych zagrożeniach i ryzyko związane ze stosowaniem takich zabawek i sposoby zapobiegania im. Zabawki wprowadzane do obrotu muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa w wyznaczonym okresie ich używania.

W zabawce, należy również wskazać wiek dziecka, która przeznaczona jest zabawka z krótkim wyjaśnieniem niebezpieczeństwie dodała instrukcję obsługi i zasad (np montaż obwodu, jeśli – Designer) oraz sposób obchodzenia takich zabawek (pranie, sprzątanie, dezynfekcja i ich wykorzystanie, jeśli to konieczne). Jeśli nie znajdziesz znaku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta zabawka jest nielegalna. Dlatego lepiej nie kupować takiego produktu. Zwłaszcza, gdy zabawka ma zabawki zdalnie sterowane ostry zapach i inne widoczne wady. Według roszczenia. 52 przepisów technicznych, znak zgodności powinny być stosowane do zabawki dołączony do niej etykiety (label) lub na opakowaniu i być widoczne, czytelne i nieusuwalne. Gdzie małe lub małe części zabawek posiada znak zgodności może zostać naniesiony na etykietę (label) lub ulotce dołączonej.