Przygotowanie: musisz mieć papier, flamaster

Posted on Posted inArtykuły

Słabe funkcje są wyszkolone konsekwentnie. Na pierwszym etapie zwracamy uwagę, przy drugim usuwamy napięcie, a następnie rozwój sfery wolicjonalnej. W końcowym etapie naprawiamy zdolność komunikowania się.
Gry dla koncentracji i aktywności ruchowej

“Sygnalizacja świetlna”

Przygotowanie: przygotowujemy z wyprzedzeniem 3 figurki z kartonu (na przykład kółka, małe kwadraty, palmy) w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym.

Zasady: kiedy podnosisz zieloną figurkę, możesz krzyczeć, biegać, skakać; jeśli żółty, mów szeptem, ruchy powinny być powolne; czerwony sygnał oznacza całkowite zatrzymanie (zanikanie).

“Znajdź różnice”

Przygotowanie: musisz mieć papier, flamaster.

Reguły: dziecko rysuje coś i przekazuje ten obrazek dorosłemu. Dzieciak odwraca się, a ty rysujesz szczegóły i zwraca obraz. Zadaniem jest sprawdzenie, jakie zmiany pojawiły się na obrazie.

Inna opcja: umieść nowy przedmiot w pomieszczeniu w stosunkowo widocznym miejscu (zabawka, pomarańcza), poproś dziecko, aby odgadło, co nowego w pokoju.

“Piłka”

Przygotowanie: potrzebujesz przędzy (najlepiej jasnego koloru).

Reguły: mówimy, że potrzebujemy magicznej kuli, a do tego konieczne jest wbijanie jasnych nitek w kulkę. Ta gra ma na celu samoregulację i spokój.

Zawsze i wszędzie

W drodze z przedszkola lub sklepu do domu, dziecko może zaoferować konkurs: kto pierwszy zobaczy czerwony samochód lub mężczyzna z psem. Taka rozrywka pomoże wytrenować obserwację, zachować instrukcję w głowie. Jeśli podróżujesz autobusem lub samochodem, możesz liczyć (jeśli dziecko już wie, jak) niebieskie samochody, które cię spotkają. Najważniejsze, aby kierować nadmierną aktywnością dziecka we właściwym kierunku i być zainteresowanym tym, co jest wokół.